איתור ליקויי בניה בשלד מבנה

מהו שלד מבנה, כיצד מאתרים ליקויי בניה בשלד מבנה, ומי אחראי לכך?

חלק משלד מבנה הינו יסודותיו של מבנה, הכוללים את כל אותם היסודות האמורים לשאת את העומסים של המבנה ולהעביר אותם אל הקרקע בצורה נכונה ובטוחה.
שלד המבנה של בניין דירות, של בית מגורים או של כל מבנה אחר חייב להיות חזק ובנוי מחומרי בניה איכותיים, אשר יבטיחו את עמידות המבנה לאורך שנים על גבי שנים. כל ניסיונות לחסוך בחמרי גלם כגון מלט, ברזל עלולים לגרום להחלשת השלד ובעצם לפגום בחוזקו ועמידותו של המבנה כולו. ליקויי בנייה בשלד המבנה אינם דבר של מה בכך ולכם יש את הזכות לדעת מהליקויים הללו!

אין ספק כי אחד מליקויי הבניה החמורים ביותר הינו ביצוע שלד לא ראוי. לעיתים לא נדירות ניתן לגלות בעת בדיקת ליקויים במבנה מגורים אשר מתנשא לגובה רב – כי עבודות השלד בוצעו בצורה אינה ראויה ואף אינה תקינה.

אי ביצוע עבודות השלד של המבנה בצורה ראויה יכול לגרום לסכנות אדירות לתושבי הבית.

בדיקת איתור ליקויי בניה שבאחריות הקבלן
איתור הליקויים הנסתרים בתום תהליך בנייה דורשת את הכרת התקן לפרטיו. כאשר מתגלים – במהלך ביצוע בדק בית – אי התאמות בין תכניות האדריכל או מהנדס הקונסטרוקציה לבין הביצוע בפועל, יירשם הדבר בדוח הבדק ויכול להוות עילה כנגד הקבלן המבצע.

ביקורת המבנים אשר מתבצעת בנכס, כוללת גם השוואה למפרט הטכני בו רשומים כל פרטי ההסכם וכל הפרטים עליהם התחייב הקבלן לספק ברמת הבנייה. חברת בדק בית תשווה את ממצאיה לדרישות התקן הישראלי החל על קבלנים וכל אי התאמה או חריגה הנחשבת בתור ליקוי בניה תצוין בדו”ח. לעיתים גם ליקויים אסתטיים הפוגעים במראה הדירה יחשבו כליקויים.

להזמנת בדיקה לאיתור ליקויים חייגו אלינו   1-800-350-888

קטגוריות: ליקויים שהתגלו בבדיקה

Skip to content