קניית דירה -בדיקה לפני קנייה

בשביל רוב הישראלים, הדירה שלהם היא הנכס המשמעותי והיקר ביותר שהם ירכשו בחיים, והבסיס החזק ביותר לביטחון הכלכלי והשקט הנפשי שלהם. רכישה של דירה חדשה היא מהלך שרובנו נשאף להגשים, אך לרובנו אין בו כל ניסיון.

אנשי מקצוע רבים נדרשים בכדי לבצע רכישה של דירה. מבנקאים ועורכי דין דרש שמאים ולעיתים קרובות שיפוצניקים. בעלי הניסיון לא מסתפקים בכך, ודואגים לקבל חוות דעת מקצועית של מומחה לביקורת מבנים, אשר יבטיח כי הרכישה שלהם נכונה ולא מסוכנת.

בדיקת ליקויים – אל תקנו דירה בשק

אומרים כי כאשר מקבלים סוס במתנה לא בודקים לו את השיניים, אך כשרוכשים אחד, מבצעים בדיקות מקיפות, ומוודאים כי הכול כשורה. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בדירה שלכם, גם אם היא רק לצורך השקעה.

לפני שאתם צועדים לעבר העסקה הגדולה של חייכם, מוטב כי תוודאו כי מה שאתם רוכשים הוא בדיוק מה שאתם משלמים עליו, וכי אתם לא עומדים לפני הוצאות רבות נוספות ונסתרות, אשר לא הוזהרתם לגביהם.

דירה יכולה להיות עם הרבה מאוד ליקויים, כולל כאלו שבעל הבית הנוכחי אינו מודע אליהם כלל. לא כל בעל דירה שומר על הנכס שלו באותה הדרך, ורבים אינם מכירים את הנזקים החבויים ברחבי הנכס.

דירה יכולה לבוא עם ליקויים רבים, מהרמה הבירוקרטית הבסיסית ביותר ועד לרמת המבנה וסכנה של התמוטטות, והספקטרום הרחב של הבעיות יכול להביא הפתעות לא נעימות רגע לאחר הקנייה, רק שעכשיו זה כבר בידיים שלכם.. לכן מומלץ וכדאי להזמין חברת ביקורת מבנים מקצועית שתבצע עבורכם את בדיקת הדירה.

מה בודק איש המקצוע בדירה?

1. מסמכים – תוכנית המבנה צריכות להיות תואמת למבנה בשטח. תתפלאו, אך זה לא תמיד כך.

2. ליקויים מבניים – סדקים חבויים, תזוזה של רצפות ותקרה, עובש ורטיבות גלויה או חבויה, תקינות המשקופים והחלונות, ועוד הרבה מאוד פרטים קטנים שמוגשים בדו”ח מפורט וחיוני.

3. מערכות – ממערכת האינסטלציה, דרך מערכת הגז והחשמל בבית, כל המערכות צריכות להיות תקינות ובטיחותיות, ולעמוד בתקנים המודרניים ביותר.

הזמנה של ביקורת מבנים  לבית היא צעד מקובל וחשוב, ובסופו של דבר הוא יכול לחסוך לכם גם ברמת העסקה (שכן המחיר עלול להשתנות בצורה ניכרת אם יתגלו בעיות ועדיין תבחרו לגשת לעסקה), ולחסוך לכם הון תועפות בשינויים ותיקונים בדירה בהמשך.

קטגוריות: קניית בית

Skip to content