בדק בית-דירה חדשה מקבלן - בדק בית המקורי

מדוע כדאי להזמין בדק בית עבור דירה חדשה מקבלן, ומה הזכויות שלכם מולו בכל הקשור למציאת ליקויים בנכס?

כאשר אתם עומדים בפני  קניית דירה חדשה מחברה קבלנית, חובה עליכם לדעת מהי מידת אחריותו  של אותו קבלן לגבי איכות הנכס שאתם מקבלים: טיב הבנייה, רמת הגימור ועוד כהנה וכהנה. להבדיל מתהליך הרכישה של בית יד שנייה או של דירה ישנה, בקניה של דירה חדשה מקבלן – החוק  מחייב את קבלן הבניה במתן אחריות מלאה לקונה עובר איכות המוצר, כלומר,  טיב העבודה, החומרים ורמת הבניה כמו בקנייה של  כל מוצר אחר. חובה  על הקונה דירה חדשה מקבלן לדעת מה נכלל באחריות זו ומהי תקופת האחריות.

בדיקת דירה חדשה מקבלן – הקש להצעת מחיר

כל קבלן בניה חייב על פי חוק לספק אחריות מלאה על  טיב העבודה ואיכותה של הבניה. על הקבלן להעניק אחריות זו ללא סייגים או תנאים מגבילים וללא שום סעיפים נסתרים או שאינם נסתרים המקפחים את רוכשי הנכס. חוק מכר הדירות גורס כי אם בחוזה המכר נקבעו תנאים המגדירים את  אחריות הקבלן – מבחינת תקופת האחריות, וסוגי הליקויים שאחריות זו מכסה, אזי ליקויי הבניה המתגלים גם לאחר הקנייה מחייבים את הקבלן בפיצוי מלא של הקונה כאמור בחוק ולפי האמור בחוזה המכר.

מאמר על חוק המכר להגנת קוני דירות חדשות מקבלנים  

ליקויי במעקה הבטיחות במרפסת

בדיקת ליקויים בדירה החדשה

על קונה הדירה להודיע לקבלן על כל ליקויי הבניה הקיימים בדירה שרכש, תוך שנה ממועד קבלת הדירה, ואך במידה שלא היה ניתן לאתר את הליקויים קודם לכן, יודיע הקונה לקבלן תוך זמן סביר.

חברת בדק בית מקצועית תדע לאתר עבורכם את כל הליקויים וממצאיה יהיו קבילים מבחינה משפטית בכל עימות שלכם עם הקבלן.

ליצירת קשר עם חברת בדק בית המקורי התקשרו עכשיו 1-800-350-888 ונציגנו ישמחו לסייע לכם.

Skip to content