שיקום מבנים מסוכנים לאחר קבלת צו מבנה מסוכן

קיבלתם צו מבנה מסוכן? התקשרו לייעוץ ראשוני חינם

העירייה הגישה לכם צו מבנה מסוכן ועכשיו מתחילות השאלות… מה זה אומר? , על מי נופלת האחריות לשיקום הליקויים ? , מי מבצע שיקום מבנים מסוכנים ועוד… אז בואו נתחיל ונעשה סדר בעניין. אנחנו כאן בבדק בית מובילים את התהליך החל מקבלת צו מבנה מסוכן ועד הסרת הצו. מטרתנו היא לתכנן את החומרים המתאימים לשיקום המבנה , מעקב אחר ביצוע הפרויקט ע"י מהנדס ועד הסרת הצו

שיקום מבנים מסוכנים

בעיקרון אחת לכמה זמן עוברים פקחי העירייה ברחובות ומאתרים מבנים מסוכנים ע"י בחינה ויזואלית בלבד שבה מסתכלים על חלקי טיח רופפים , ברזלי בניין חשופים , סכנת ניתוק אבן מהבניין וכל דבר העלול לסכן את דיירי הבניין ואת העוברים ושבים ברחוב.

צו מבנים מסוכנים מכיל בדרך כלל את אחת מהדרישות הבאות או שניהם

שיקום חלקי טיח רופפים – מצב זה מצריך קילף הטיח הישן ויישום טיח חדש , מספר שלבים לשיקום טיח , דבר ראשון הקבלן המבצע עובר עם לחץ מים גבוה על קירות הבניין וכך טיח רופף שעדיין לא גלוי לעין יתפורר ויתנתק מהבניין .

שלב שני במצב זה הוא יישום יסוד קושר על קירות המבנה (מומלץ הפריימר X של חברת נירלט) ולאחר מכן יישום טיח מחדש או במידה והנזק לבניין לא היה עמוק מידי ניתן ליישם טיט אקרילי מסוג CASA NOVA של נירלט ולאחר מכן כבר לבצע שליכט צבעוני כדי לתת לבניין מראה חדש. כל שהעירייה רוצה זה להסיר את הליקויים ואת הסכנה שהבניין מהווה.

עיבוי עמודים– זהו מצב שבו הבטון התפורר סביב עמודי הבניין וברזל הבניין נחשף , על פי תקן יש לבצע מס' שלבים בתיקון ליקוי מסוג זה . דבר ראשון הוא חשיפת הברזלים לחלוטין וטיפול בקורוזיה ע"י חומרים ייעודיים כגון סיכה 110 , סיקה מונוטופ 610 .

מומלץ להיכנס לאתר של חברת גילאר המתמחה בחומרים אלו ולראות את שלבי הביצוע בכל חומר וחומר. לאחר ששוקם הברזל עלינו לעבות את העמוד ע"י בטון כ 10 ס"מ מכל כיוון כולל הוספת ברזל זיון חדש וחשוב מאד יש צורך לבצע חפירה סביב העמוד ולצקת גם לעומק.

לאחר שבוצעו כל תיקוני הליקויים שדורשת מחלקת מבנים מסוכנים של העירייה שלכם ( תוכלו לראות את הליקויים במכתב שקיבלתם עם הצו)  עליכם להגיש אישור מהנדס שהליקויים תוקנו והצו יוסר.

קבלני ביצוע של שיקום מבנים מסוכנים מכירים את העבודה עם החומרים הנדרשים ולכן מומלץ לבחור קבלן עם ניסיון בשיקום מבנים ולא את ה"שיפוצניק" של השכונה… תפקידו של המהנדס הוא לבקר אחר הנעשה ולוודא שהעבודה מבוצעת עם החומרים שסוכמו מראש ולפי שלבי ביצוע נכונים.

דבר אחרון וחשוב לציין , אי תיקון ליקויים במבנה מסוכן  זו עבירה פלילית , אל תקלו ראש בצו שקיבלתם ופנו אל חברת בדק בית המקורי  עוד היום לייעוץ ראשוני

 

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו עכשיו  1-800-350-888
או השאירו פרטים, ונציג מטעמנו
יחזור אליכם בהקדם

שירותים מרכזיים
דוחות לדוגמה
מהנדס בדק בית - דוחות בדק בית
ממליצים עלינו
לקבלת הצעת מחיר