מאמרים

בדיקה לפני קנייה -מה חשוב לבדוק?

בדיקה בטרם קנייה – בדיקת הבית או דירה על ידי הקונה
עבור האדם הממוצע, רכישת דירה היא לרוב ההוצאה הכספית הגדולה ביותר שהוא מבצע במהלך חייו. רובנו בודקים היטב את הבגד בחנות לפני הרכישה, את המכונית, הריהוט וכך הלאה. קל וחומר שרגע לפני שאנו עומדים לבצע את הרכישה הגדולה של חיינו עלינו לבדוק היטב את "הסחורה". הבדיקה הראשונית לפני רכישת בית או דירה יכולה להתבצע על ידי הקונה, אך מומלץ להתקשר עם חברת בדק בית הנדסית לאיתור גילוי ליקויים.
להלן רשימת התחומים שיש לבדוק לקראת רכישת בית או דירה:
1. בדיקה חזותית של הבית / הדירה מבחוץ ומבפנים – ניתן ללמוד לא מעט על מצב הדירה כבר מהמראה החיצוני של המבנה. יש לשים לב למצב הטיח, המרצפות, הצבע והגג. מצבם של אלו יכול לרמז על איכות החומר שממנו עשוי הבניין, גילו, אם ומתי נעשה בו שיפוץ וכך הלאה.
2. בדיקת צנרת – בפעולה חשובה מאוד בעת בדק בית בדירה ישנה. הצנרת אמנם חבויה ואינה נראית לעין, אך ניתן ללמוד על מצבה על פי לחץ יציאת המים מהברזים. צנרת רקובה וסתומה תגרום ללחץ מים נמוך. כמו כן, כדאי לטעום את המים – על פי טעמם ניתן להבין אם קיימת בהם חלודה ובאיזו מידה. בדיקה זו משמעותית ביותר, שכן אלו המים עמם נתקלח, ומהם נשתה ונבשל.

לקבלת הצעת מחיר עבור בדיקת ליקויים הקישו כאן

3. בדיקת מצב הקירות – חזותית של דירה או בית ניתן לאתר סדקים, רטיבויות, עובש, ירוקת או התנפחויות טיח. תופעות אלו מעידות על בעיות נזילות ורטיבות במבנה. נקישה קלה על הקיר יכולה ללמד על מצב החומר ממנו הוא עשוי. קיר רך מעיד על איכות ירודה. כדאי לחפש אזורים בהם הטיח נראה לא הומוגני או מחודש. דבר זה יכול להעיד על שיפוץ קודם. בכל מקרה, במידה ומגלים, במהלך בדק בית בדירה בעיות בקירות החיצוניים של המבנה כגון חוסר אחידות של הטיח, חשוב לברר מה גרם לכך.

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו עכשיו  1-800-350-888
או השאירו פרטים, ונציג מטעמנו
יחזור אליכם בהקדם

שירותים מרכזיים
דילוג לתוכן