בדיקת רטיבות בקירות - בדק בית המקורי

השאירו פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם

 

בדיקת רטיבות כחלק מבדיקת ליקויים בבית

טיח מתקלף קיר רטוב
קיר רטוב עלול לגרום לטיח להתקלף

רטיבות בקירות הבית אינה תמיד מורגשת או נראית בעין, אבל ישנם מספר סממנים המעידים על רטיבות בקירות הבית בהם –

  • התנפחות הטיח (בועות בקיר)
  • נשירת טיח כתוצאה מרטיבות בקיר
  • במקרים בהם הרטיבות מתקדמת יותר גם התקלפות הצבע מעל לפנלים
  • הצטברות חול רטוב באופן בלתי מוסבר מתחת לרצפות הבית
  • רטיבות במשקופי הדלתות ובדלתות עצמן
  • ועוד

לעיתים גם סימנים נוספים כמו ריח למשל יעידו על היווצרות רטיבות בקירות, גם במקומות שאינם גלוים לעין כמו בתוך הקירות או מאחורי רהיטים. בעל בית שמזהה סימנים כנ”ל או אחרים חייב להזמין במהירות איש מקצוע מנוסה בתחום זה, כדי לערוך בדיקת רטיבות בקירות הדירה. יש להקפיד בבחירת מקצוען לביצוע הבדיקה, זו אינה בדיקה המיועדת לחובבנים. הבדיקה נערכת באמצעות מצלמה תרמית שביכולתה לזהות את התפשטות המים בקירות, פעולה הדורשת מיומנות וניסיון רב על-מנת לאתר את מקורה הרטיבות, לאבחן אותה כראוי, ולמנוע את התפשטותה ואת התפשטות הנזק לשאר קירות הבית.

רטיבות בקירות – הקש להצעת מחיר

בדיקת רטיבות בקירות
בדיקת רטיבות בקירות
בדיקת רטיבות בקירות

רטיבות בקיר הינה נפוצה יותר בקירותיהם של בתים מיד שניה לעומת בתים חדשים מקבלן, אבל ישנם גם מקרים יוצאי דופן. מלבד הסימנים אותם הזכרנו בתחילת המאמר, ישנם סימנים נוספים המחייבים אותנו לבצע בדיקת רטיבות בקירות באופן מיידי. סימנים כמו הופעת כתמים צהבהבים עד חומים על התקרה, צבע וטיח מתקלף בקירות, התפשטות עובש ופטריות על גבי הקיר, רפיון בטיח הקירות או בתקרה הדירה, מחייבים בדיקת רטיבות בקירות מקצועית – ורצוי טרם שנגרם נזק העלול אף לגרום לירידת ערך הנכס.

חשוב להביא בחשבון, שטיפול מוקדם ברטיבות בקירות עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התיקון, מאחר וככל שהבעיה “צעירה” יותר, הסיכוי לנזק רחב קטן יותר, ולכן התיקון יהיה בעיקר במקור הבעיה ולא בנזקי משנה העלולים לקרות כתוצאה מכך. הפרשים אלו עשוים להגיע אף לעשרות אלפי שקלים!

לסיכום, הזנחת רטיבות בקיר הבית עלולה לעלות ביוקר – הן בעת התיקון והן בשווי הנכס גם בעתיד. לכן, מומלץ מאוד לטפל בה באופן מיידי כבר עם כאשר אתם נתקלים בסימני האזהרה הראשוניים הנ”ל. במידה ונתקלתם בהם, אל תהססו והזמינו בדיקה מקצועית של רטיבות בקירות הבית הנערכת בידי מומחים של חברת בדק בית או ביקורת מבנים מקצועית ומנוסה. פעלו במהירות לאיתור וטיפול בבעיה וחסכו לעצמכם אלפי שקלים.

חזרה לעמוד הבית – בדק בית או התקשר אלינו 1-800-350-888