קניית דירה – יעוץ משפטי

קניית דירה מהווה את אחת ההחלטות החשובות ביותר בחייו של אדם והיא כרוכה בחששות כבדים ובהתחייבות כספית גבוהה לאורך שנים ארוכות. לכן, אין זה פלא כי רבים חוששים מצעד זה ולשמחתם ניתן לקבל ייעוץ משפטי המאפשר להם ליווי וייצוג משפטי צמוד המאפשר לבדוק בקפידה את הסכם המכר, לבדוק את רישום הנכס בטאבו, להבין מהן הערות אזהרה המופיעה בנסח טאבו, לקבל ייעוץ מאיזה נכסים יש להיזהר ולקבל החלטה האם לחתום על מסמך זיכרון דברים.

שיקולים רבים בעת קניית דירה

קניית דירה ללא ייעוץ משפטי עלולה לסכן את כספו של הקונה ולהוביל לנזק כלכלי ממנו מתקשים להתאושש. עסקאות מקרקעין מורכבות, גם אם רוכשים דירה חדשה מקבלן. כאשר קונים דירה מקבלן או מאדם פרטי יש לאמת את זהותו, חשוב לבדוק כי שם המוכר מופיע בנסח הטאבו וכי לא מדובר במעשה תרמית, יש לבדוק כי הנכס תקין ואין בו פגמים או ליקויים, חשוב לבדוק כי אין על הנכס צו מניעה או צו הריסה, יש לבדוק כי הדירה בנויה כדין ואין בה חריגות בנייה ובמיוחד יש לשים לב האם מעבר לאזהרת משכנתא על הנכס לא קיימות זכויות של צד שלישי על הדירה ואין על הדירה עיקולים שונים.

כמו כן, חשוב לבדוק נושאים כמו תב”ע והאם עומדים להיות שינויים בסביבת המגורים כמו מחלף חדש, תוכנית פינוי בינוי, בניית קניון גדול או מגדלי מגורים חדשים וכו’. במידה ועומדים לרכוש דירה בשכונה חדשה יש לבדוק מהם השירותים הניתנים לתושבים, האם יש בתי ספר וגני ילדים קרובים, האם יש תחבורה ציבורית ובדיקות נוספות העלולות להשפיע על ההחלטה לקניית הדירה.

ייעוץ משפטי במהלך קניית דירה חשוב ביותר כיוון שיש שיקולים נוספים עליהם יש לתת דגש כמו היטלי מס, בדיקת המסמכים בקפידה, אימות פרטי המוכר ובעלותו על הנכס, סילוק המשכנתא וחובות לרשויות השונות ועוד.

קטגוריות: קניית בית

Skip to content