מאמרים

חיזוק מבנים במתאר ארצי -תמא 38

רבים מכירים את תוכנית תמ"א 38 כתוכנית שמעניקה עמידות עבור בנייני מגורים לא יציבים שלא ישרדו רעידת אדמה בסולם גבוה, אך התוכנית לא קיימת רק בעבור בנייני מגורים בפריפריה שנוסדו לפני 1980 אלא גם עבור מבני ציבור שנבנו ללא תקן ישראלי שעמיד בפניי רעידת אדמה ועבור מבנים לא יציבים שמכילים חומרים מסוכנים, בכך מנסים לצמצם את הנזקים שיכולים להיגרם לסביבה ולתושבים ומעניקים בטחון במקרים הללו בדמות של חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה.
תוכנית זו הועברה לידיעת הציבור על ידי אמצעי התקשורת השונים החל ממידע בעיתונים ועד פרסום בטלוויזיה כדי להגביר את מודעת הציבור ולגרום ליישום תוכנית תמ"א 38 בהקדם האפשרי.

תמא 38 – שיפור איכות החיים של הדיירים

ליישום התוכנית יש חשיבות רבה, לכן היא כוללת תוספות בנייה אפשריות שיעודדו את יישומה ויגרמו לכל הבניינים אשר זקוקים ליישום התוכנית לבצע אותה. דיירים שמסרבים לתוכנית לא מבינים עד כמה התוכנית מהווה יתרון עבורם ואת גודל הסיכון בו הם יימצאו במידה ותהיה רעידת אדמה קטלנית. כדאי להיערך בהתאם במקום להצטער על כך שלא יישמתם את התוכנית לפני כן, כי אז כבר יהיה מאוחר מידיי. הכינו את עצמכם ותגנו על חייכם באמצעות תמ"א 38 שמאפשרת לכם ליהנות מזכויותיה מבלי לשלם דבר, תנו לקבלנים לדאוג לעניינים הכספיים והתמקדו בזירוז התהליך ובהגנה מקסימאלית לבניין המגורים שלכם.

הכנת דיירי הבית לכניסה לפרוייקט 
במקרה כזה יש לבצע ישיבה של דיירי הבניין ולהציג בפניהם את היתרונות של יישום התוכנית או בצעו שיחה ישירה ואישית עם הדיירים שמתנגדים לתהליך, בחרו נציגים שידאגו לגיבוש החלטה לטובת יישום הפרויקט, בדרך כלל הנציגים יהיו ועד הבניין, אך בכל זאת מומלץ לבחור דיירים אהובים שיש להם קשר טוב עם אשר דיירי הבניין. הכינו את הדיירים ותנו להם את הפרטים הדרושים עוד לפני שתדרשו מהם לחתום על טופס הסכמה לתוכנית תמ"א 38.
הכינו היטב את הדיירים לקראת יישום התוכנית ואת כל הדברים הדרושים מעבר, כעת נותר לאחל לכם בהצלחה וזכרו שאתם מרוויחים לא רק תנאים סביבתיים נוחים יותר אלא גם עלייה בערך הדירה.

מאמר נוסף על תמא 38 בישראל

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו עכשיו  1-800-350-888
או השאירו פרטים, ונציג מטעמנו
יחזור אליכם בהקדם

שירותים מרכזיים
דילוג לתוכן