בדיקת דירה לפני קנייה - בדק בית המקורי

השאירו פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם

בדיקת דירה לפני קניה
בדיקת דירה לפני קניה

בדיקת דירה לפני רכישה עם חברת בדק בית

ישראל 2017 – ערך הדירות ונכסי הנדל”ן בשחקים, כל המומחים מצביעים על כך ששוק הנדל”ן הישראלי נמצא בבועה, חרף המשבר הכלכלי שפקד את ארה”ב בנובמבר 2008, אשר אותותיו ניכרו בעולם כולו. כאשר ערך הדירות ממריא בעשרות אחוזים בכל שנה ושנה, ובכל שנה שעוברת לזוגות צעירים קשה יותר למצוא דירה לרכישה, חשיבותה של עריכת בדיקה מקיפה ויסודית לדירה בטרם הרכישה, הופכת חשובה יותר ויותר.

מהי חברת בדק בית

חברות בדק בית הן חברות הכוללות צוות של מהנדסי בניין, פקחי בנייה מורשים, שמאי דירות, ואנשי מקצוע. חברות בדק הבית מאתרות ליקויי בנייה בבניין, בדירה או בבית הקרקע ומציגות לפניכם פירוט מלא של כל הליקויים והבעיות שנמצאו בבדיקה. כאמור, בדיקת דירה לפני קנייה חשובה ביותר לאור מצב שוק הנדל”ן בישראל בשנים האחרונות. לעתים דירה במחיר זול יחסית עלולה להדליק נורת אזהרה ולכן אסור לקחת סיכונים מיותרים, חייבים להיעזר בחוות הדעת של המומחים בתחום.

בדיקת דירה לפני קנייה – אל תתפשרו

טיח מתקלף קיר רטוב
טיח מתקלף קיר רטוב

רוכשי דירות רבים פונים אל חברות בדק הבית על מנת שיאתרו בעבורם ליקויי בנייה ויערכו הליך של בדיקת דירה לפני קנייה וזאת על מנת שיוכלו להיכנס לדירה החדשה בראש שקט. מחיר הבדיקה הוא מחיר מזערי לעומת מחיר הנכס, ובמבט לטווח הארוך שווה להשקיע כסף על מנת לדעת שהנכס תקין וללא בעיות מיותרות מאשר לשלם ביוקר בעתיד ולהוציא כספים רבים על טיפול בליקויי הבנייה שהיו יכולים להיות מדווחים ומטופלים עוד בעבר.

 

שוק הדירות בישראל

עריכת בדיקה מקיפה ויסודית לדירה בטרם הרכישה, הופכת חשובה יותר ויותר.

אין זה סוד שמחירי הדירות כיום גבוהים במיוחד. עלות ממוצעת של דירת שלוש חדרים יד שנייה בתל אביב כבר חצתה מזמן את קו שני מיליון השקלים ואפילו מעבר לכך, אך העליה אינה נעצרת שם וגם בערים נוספות באזור המרכז כמו רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, בת-ים וחולון, ואפילו בערים המרוחקות מעט יותר מתל אביב, כמו ערי השרון – נתניה, כפר סבא, רעננה, הרצליה, רמת השרון ועוד או ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, אשקלון ואשדוד מדרום, מחירי אותן דירות שלושה חדרים סטנדרטיות כבר טיפסו ועברו את רף מיליון וחצי השקלים, אשר נראה היה דמיוני עד לפני כמה שנים. גם בבירה ירושלים המחירים ממשיכים לזנק ואף לעבור את המחירים במרכז הארץ, ואילו בחיפה והקריות ואף בבאר שבע, מחירי הדירות שהיו עד לא מזמן ממש במחיר “מציאה”, הוכפלו ואף יותר, בתוך פחות מעשור, וכיום גם שם כבר תתקשו למצוא דירת 3 חדרים יד-שניה בפחות ממיליון ש”ח.

מציאות זו מלמדת אותנו, שבקרוב מאוד, שמחירי הדירות גם בפריפריה שנחשבת פחות אטרקטיבית למשקיעים ולרוכשי דירות, יעמירו בעתיד הלא רחוק אל מעל למיליון שקלים. לאור כל הנתונים הללו נראה שמאוד משתלם לעשות בדק בית לפני שמשקיעים כאלו סכומי עתק.

 

 

בדיקת דירה – הקש להצעת מחיר

מנגד חשוב לזכור כי למרות בועת הנדל”ן, ישנן לעיתים “מציאות” בשוק הדירות ולעיתים ניתן למצוא דירות של 3 או 4 חדרים במחירים מפתיעים. הטיפ הטוב ביותר למחפשי דירה חדשה הוא לא להתייאש. בחיפוש אחר דירה חדשה אסור להתייאש, ולבדוק מספר נכסים במקביל עד למציאת הנכס האולטימטיבי. שימו לב כי בדיקת דירה לפני קנייה תחסוך מאיתנו כאבי ראש מיותרים לאחר רכישת הנכס ותתרום לשקט הנפשי שלנו בשלבים מאוחרים יותר.

למידע על ליקויי בנייה נפוצים שאנו מגלים בבדיקות שלנו הקישו כאן

מספר דוחות בדק בית לדוגמא