בדיקת דירה לפני קנייה, בדיקת בית לפני קניה - בדק בית המקורי

השאירו פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם

  בדיקת דירה לפני קניה
  בדיקת דירה לפני קניה

  בדיקת דירה לפני רכישה עם חברת בדק בית

  ישראל 2017 – ערך הדירות ונכסי הנדל”ן בשחקים, כל המומחים מצביעים על כך ששוק הנדל”ן הישראלי נמצא בבועה, חרף המשבר הכלכלי שפקד את ארה”ב בנובמבר 2008, אשר אותותיו ניכרו בעולם כולו. כאשר ערך הדירות ממריא בעשרות אחוזים בכל שנה ושנה, ובכל שנה שעוברת לזוגות צעירים קשה יותר למצוא דירה לרכישה, חשיבותה של עריכת בדיקה מקיפה ויסודית לדירה בטרם הרכישה, הופכת חשובה יותר ויותר.

  בדיקת בית לפני קנייה

  בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה, זהו לא תהליך שיש בו עובר או נכשל. בדיקת הבית על ידי גורם מקצועי פירושה בחינה מדוקדקת של מצבו הנוכחי של הבית. זו אינה הערכה אלא בדיקה מקצועית ומדוקדקת. זהו אינו פיקוח עירוני, שמטרתו לוודא עמידה בקוד בנייה. המהנדס הבודק את הדירה או הבית יגיש דין וחשבון ורשימות שיתארו את מצבו הפיזי של הנכס ויציינו במדויק אילו  רכיבים ואילו מערכות יש לתקן ואילו יש להחליף וכיוצא בזה.

  מהי חברת בדק בית

  חברות בדק בית הן חברות הכוללות צוות של מהנדסי בניין, פקחי בנייה מורשים, שמאי דירות, ואנשי מקצוע. חברות בדק הבית מאתרות ליקויי בנייה בבניין, בדירה או בבית הקרקע ומציגות לפניכם פירוט מלא של כל הליקויים והבעיות שנמצאו בבדיקה. כאמור, בדיקת דירה לפני קנייה חשובה ביותר לאור מצב שוק הנדל”ן בישראל בשנים האחרונות. לעתים דירה במחיר זול יחסית עלולה להדליק נורת אזהרה ולכן אסור לקחת סיכונים מיותרים, חייבים להיעזר בחוות הדעת של המומחים בתחום.

  בדיקת דירה לפני קנייה – אל תתפשרו

  טיח מתקלף קיר רטוב
  טיח מתקלף קיר רטוב

  רוכשי דירות רבים פונים אל חברות בדק הבית על מנת שיאתרו בעבורם ליקויי בנייה ויערכו הליך של בדיקת דירה לפני קנייה וזאת על מנת שיוכלו להיכנס לדירה החדשה בראש שקט. מחיר הבדיקה הוא מחיר מזערי לעומת מחיר הנכס, ובמבט לטווח הארוך שווה להשקיע כסף על מנת לדעת שהנכס תקין וללא בעיות מיותרות מאשר לשלם ביוקר בעתיד ולהוציא כספים רבים על טיפול בליקויי הבנייה שהיו יכולים להיות מדווחים ומטופלים עוד בעבר.

  להזמנת בדיקת דירה – התקשרו אלינו בשיחת חינם – לטלפון 1-800-350-888 ואנו נשמח לסייע לכם.

  בדיקת בית לפני קנייה

  בדומה לבדיקת דירה לפני קניה גם בדיקת בית לפני קנייה חייבת להתבצע לפני סגירת החוזה, ומטרתה לאפשר לקונים ההזדמנות אחת נוספת לבחון את ביתם החדש ולבדוק האם ישנם ליקויי בנייה מהם כדאי להיזהר ולהישמר. בנוסף, בדיקת בית מטרתה לוודא כי כל תנאי החוזה מולאו על ידי מוכר הנכס, וכי הוא השלים את כל חובותיו על הצד הטוב ביותר, כלומר- כל מערכות הבית פועלות ותקינות וכל  הפריטים העיקריים עליהם סוכם פועלים ונמצאו תקינים. לכן לא כדאי לחסוך כאן ומאוד מומלץ לפנות לחברות ביקורת מבנים ולהזמין בדיקה לבית שלכם רגע לפני שאתם חותמים על עסקה שתשנה את חייכם.

  להזמנת בדיקת בית – התקשרו אלינו בשיחת חינם – לטלפון 1-800-350-888 ואנו נשמח לסייע לכם.

  מהי בדיקת בית מקצועית?

  עריכת בדיקה מקיפה ויסודית לדירה בטרם הרכישה, הופכת חשובה יותר ויותר.

  בדיקה שכזאת מבוצעת בידי חברה לביקורת מבנים, אשר מעסיקה מהנדסים מקצועיים, שתפקידם – בעזרת עזרים מקצועיים וניסיון של שנים – לאתר ולאבחן את מגוון ליקויי הבנייה הקיימים בבית בו הוזמנה הביקורת. כאשר מדובר על בדיקת בית לפני קנייה, יש להבין כי הדו”ח אשר יקבל המזמין יהיה נקי מהטיות אלא ייתן חוות דעת עובדתית בלבד. לכן חברות בדק בית מחויבות מבחינה משפטית ונותנות דוחות ליקויי בנייה אשר קבלים בתור ראיות בבית משפט בישראל. בדק בית מקיף ומקצועי ישמור לאורך זמן על ערך הנכס שלכם בשוק.

  שוק הדירות בישראל

  אין זה סוד שמחירי הדירות כיום גבוהים במיוחד. עלות ממוצעת של דירת שלוש חדרים יד שנייה בתל אביב כבר חצתה מזמן את קו שני מיליון השקלים ואפילו מעבר לכך, אך העליה אינה נעצרת שם וגם בערים נוספות באזור המרכז כמו רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, בת-ים וחולון, ואפילו בערים המרוחקות מעט יותר מתל אביב, כמו ערי השרון – נתניה, כפר סבא, רעננה, הרצליה, רמת השרון ועוד או ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, אשקלון ואשדוד מדרום, מחירי אותן דירות שלושה חדרים סטנדרטיות כבר טיפסו ועברו את רף מיליון וחצי השקלים, אשר נראה היה דמיוני עד לפני כמה שנים. גם בבירה ירושלים המחירים ממשיכים לזנק ואף לעבור את המחירים במרכז הארץ, ואילו בחיפה והקריות ואף בבאר שבע, מחירי הדירות שהיו עד לא מזמן ממש במחיר “מציאה”, הוכפלו ואף יותר, בתוך פחות מעשור, וכיום גם שם כבר תתקשו למצוא דירת 3 חדרים יד-שניה בפחות ממיליון ש”ח.

  מציאות זו מלמדת אותנו, שבקרוב מאוד, שמחירי הדירות גם בפריפריה שנחשבת פחות אטרקטיבית למשקיעים ולרוכשי דירות, יעמירו בעתיד הלא רחוק אל מעל למיליון שקלים. לאור כל הנתונים הללו נראה שמאוד משתלם לעשות בדק בית לפני שמשקיעים כאלו סכומי עתק.

  כיצד תוכלו להימנע מרכישת בית ובו ליקויים

  בדיקת דירה או בית – הקש להצעת מחיר

  חשוב לזכור כי למרות בועת הנדל”ן, ישנן לעיתים “מציאות” בשוק הדירות ולעיתים ניתן למצוא דירות של 3 או 4 חדרים במחירים מפתיעים. הטיפ הטוב ביותר למחפשי דירה חדשה הוא לא להתייאש. בחיפוש אחר דירה חדשה או בית חדש אסור להתייאש, ולבדוק מספר נכסים במקביל עד למציאת הנכס האולטימטיבי. שימו לב כי בדיקת דירה לפני קנייה תחסוך מאיתנו כאבי ראש מיותרים לאחר רכישת הנכס ותתרום לשקט הנפשי שלנו בשלבים מאוחרים יותר.

  בכדי להיות בטוחים יותר כי אתם רוכשים נכס ללא לקויות, חשוב לשקול בדק בית לפני קניה. ברוב הזמן, הדירה שאנחנו רוכשים מהווה את הנכס היקר ביותר שיש לנו, גם מבחינה כספית וגם מבחינה רגשית. קניית דירה היא לא עניין של מה בכך, מאחר ומדובר בסכומים גבוהים ובמשכנתה שמלווה אותנו במשך החיים. אחוז גדול של אנשים הרוכשים דירה ללא בדק בית, נתקלים לאחר מכן בליקויי בניה שמצריכים שיפוצים בעלויות גבוהות מאוד. במידה והיו מתייעצים לפני כן עם מהנדס בניין ויועצים אחרים, היו חוסכים את ההוצאה הכספית על התיקונים ומורידים מהסכום הכולל, עם משא ומתן עם המוכר. בכל מקרה, לעתים מדובר בלקויות קשות מאוד במבנה עצמו, מה שהיה מלכתחילה פוסל את הקנייה

  למידע על ליקויי בנייה נפוצים שאנו מגלים בבדיקות שלנו הקישו כאן

  מספר דוחות בדק בית לדוגמא

  Skip to content