ביקורת מבנים לסקירת איכות הנכס

ביקורת מבנים עם בדק בית המקורי

מהי ביקורת מבנים ואיך בוחרים חברה לביקורת מבנים לבדיקת מבנה ישן או חדש?  ביקורת מבנים מטרתה להצביע על ליקויים במבנה. הביקורת הינה בדיקה המתבצעת על ידי חברה בלתי תלויה אשר מתמחה באיתור ליקויי בניה ובערכה אודות עלות התיקונים.

ביקורת מבנים יכולה להתבצע בבניינים ישנים או בבניינים חדשים לפני השלב בו הבתים נמסרים מהקלן לידי הדיירים. הביקרות רלוונטית גם בבניינים שעברו שיפוץ כולל במסגרת תמ"א 38. חברת הבדק המקורי עורכת מזה עשור ביקורת מבנים לבניינים מדרום הארץ ועד הצפון, ומבצעת אותן ביסודיות.

לקבלת הצעת מחיר לביקורת מבנים התקשרו ונשמח לעזור 1-800-350-888
 

מהם הדברים אותם מאתרים במסגרת ביקורת מבנים

שירותי ביקורת מבנים נועדו לשם איתור של מגוון רחב של תקלות בדירות הנמצאות בבניין, או בבניין עצמו : סדקים, ריצוף חלול, בעיות רטיבות, ריצוף עקום ועוד. חברות בדק בית שונות, מתעדות את הממצאים בשיטות שונות. כך למשל, אזורים בדירה שנצבעו בצורה רשלנית – מצולמים. ההתרשמות של המהנדסים הבודקים נכתבת ומתועדת במחשבי החברה בצורה מסודרת, ליקויים שאותרו במכשירים אלקטרוניים לאיתור נזילות, מתועדים בקבצים אלקטרוניים. כך נוצר מצב שללקוח או לקבוצת הלקוחות יש את כל הקלפים בכדי לעמוד מול קבלן הבניה ולהוכיח אף מול בתי משפט שיש ליקויים במבנה אשר מורידים את ערך הדירות. לשירות יש עלות כמובן והמחיר של ביקורת מבנים משתנה בין חברות בדק הבית.

מחיר ביקורת מבנים

מחיר ביקורת מבנים מורכב ממספר גורמים אשר המשותף לכולם הוא ביקורו של מהנדס או מומחה אחר במבנה בשלב ביצוע עבודות הבניה.  מעבר לכך, ישנם מספר גורמים אשר עשויים להשפיע על  המחיר של ביקורת המבנים:

 •  סוג המבנה שנבדק – האם זאת דירה למגורים? משרד לעבודה? בניין למגורים או משרדים וכ’ו
 •  גודל המבנה הרצוי לבדיקה
 •   סוג והיקפו של הדוח הנדרש על ידי הלקוח
 •   היקף זמן העבודה הדרוש לביצוע הבדיקה ומתן הדוח
לקבלת הצעת מחיר לביקורת מבנים התקשרו ונשמח לעזור 1-800-350-888

תוכלו גם למלא את הטופס ונשמח לשוב אליכם – ליחצו כאן 

ביצוע בדק בית על ידי חברת ביקורת מבנים

בדק בית מומלץ ללא ספק כאשר הלקוח בודק אפשרות של קניית דירה יד שנייה ואפילו בקניית מבנה חדש מומלץ לשכור את שירותיה של חברת בדק בית המקורי. הסיבה לכך היא כמובן העובדה שמרבית הקונים משקיעים הרבה מההון הפרטי שלהם ואף לוקחים משכנתא גבוהה מהבנקים על מנת לכסות את הוצאות הרכישה של הנכס. הדירה שלנו לרוב תהיה ההוצאה הגדולה ביותר שלנו לאורך כל חיינו. אם אנחנו משקיעים כל כך הרבה כסף, חשוב להשקיע אותו בצורה חכמה וזאת על מנת לוודא שלא יתעוררו בעיות עם הנכס בשנים שלאחר הרכישה. עריכת ביקורת למבנה על ידי מומחים תיתן לנו הערכת מצב לכל ליקויי הבנייה בנכס, ותספק לנו חוות דעת מקצועית על הנכס לפני רכישה.

חברת בדק בית המקורי  מספקת שירותי ביקורת מבנים גם עבור נכסים מיד שנייה. דירות מיד שנייה הן לרוב דירות ישנות יותר עם תשתיות ומערכות ישנות. בקניית דירה מיד שנייה או בית קרקע מיד שנייה חשוב הרבה יותר לערוך בדק בית מקיף וזאת על מנת לאתר את ליקויי הבנייה בטרם רכישת הנכס, ולהתייחס אליהם בחוזה הרכישה

בדיקה תרמית לבית באמצעות FLIR
בדיקה תרמית לבית באמצעות FLIR

בדיקת ליקויי בנייה -ביקורת מבנים

כאן תוכלו לצפות בהסבר מעניין על החשיבות של ביקורת מבנים, על ידי חברת מתן ביקורת מבנים

שירותים נלווים לביקורת מבנים שמספקת חברת בדק בית המקורי – 2022

 • בדיקה ואיתור ליקויים באיכות הריצוף הקיים
  הובטח לכם שריצוף השיש שרכשתם איכותי מאד, אבל תוך זמן קצר הוא המרצפות זזו או שקעו במקומן? כנראה שישנם ליקויים בריצוף.
  שיפועים לא נכונים, סדקים, איטום, סטיות ועוד. את כל אלה אפשר לבדוק ואף למנוע עם בדיקה מקדימה.
 • חיזוק מבנים – תמ"א 38
  בדיקה מקדימה לחיזוק מבנים במטרה לברר כי החברה המבצעת מבטיחה לעמוד בסטנדרטים גבוהים של בנייה. בירור שכל מה שרשום בחוזה אכן יכול להתממש. מבט כללי בפרויקטים קודמים שהחברה ביצעה וכמה זמן לקח לפרויקט לצאת לפועל.
 • בדיקה לעמידות בפני רעידת אדמה
  החשיבות לבדיקת עמידות המבנה בפני רעידות אדמה ומפגעי טבע אינה מוטלת בספק. אך שמתחילים ממש להשקיע לפני שרצים להשקיע בחיזוק יסודות המבנה, בדיקה מקיפה ומקצועית עשויה לחשוף מקומות בהם נכון יהיה נכון יותר להשקיע ובאחרים אולי לא. ככה תשקיעו במקומות הנכונים. 
 • חוק המכר – מידע ותמיכה מול קבלנים
  חוק המכר בא ואומר כי המבנים או הדירות אשר נמכרים לרוכשי הדירות הינם מוצרים לא פשוטים ולכן ליקויי הבנייה שימצאו אינם מראים על כוונה של קבלן לספק מוצר פגום מלכתחילה. במידה ובכל זאת ישנם ליקויים, עזרה ומידע על חוק המכר תמיד נחוצים בהתמודדות במצבים אלה.
 • בדיקת ליקויי בניה בקירות חיצוניים
  בדיקת ליקויים בקירות חיצונים, במרפסת שמש או במסתור כביסה. ליקויי איטום חיצוני, מילוי תפרים לקוי או ליטוש לקוי של חיפוי קירות החוץ.
 • אבחון ליקויים בממ"ד ומרחבים מוגנים
  ממ"דים ומרחבים מוגנים צריכים לעמוד בתקנים מחמירים במיוחד. בדיקת ליקויים בממ"ד כמו תקינות דלת הממ"ד, חלון נגד כניסת גזים, נעילת תקינה של האגף כולו חשובה פי כמה במרחבים המוגנים. 

המלצות ביקורת מבנים

איתור סדקים בקירות – ליקויי בניה

מידע על ביקורת מבנים - שאלות ותשובות לגבי הזמנת בדיקת מבנים

ביקורת מבנים היא בדיקה יסודית לנכס, אשר נערכת לפני הרכישה או בסיום הבניה.
הבדיקה נעשית לרוב ע"י חברה חיצונית ומטרתה לחשוף ליקויי בניה בנכס ובכך למנוע הופעת ליקויים בשלב מאוחר יותר.

חברת בדק בית מקצועית תוכל לבצע עבורכם ביקורת מבנים יסודית ובמידה ואכן יש ליקויים, היא תחשוף אותם ותספק דוח ליקויי בניה מפורט ואיתו תוכלו לגשת לקבלן להמשך בירור

במידה ואתם קונים דירה מקבלן, לפני שלב המסירה נכון יהיה להזמין ביקורת מבנים על ידי חברת בדק בית אמינה ובמידה ואתם מתכוונים לרכוש דירה או בית אז לפני שלב החתימה יהיה נכון עבורכם להזמין חברת בדק בית שתבצע ביקורת מבנים יסודית.

שלב ראשון בביקורת מבנה זה לפנות לחברת בדק בית מקצועית.  השלב השני הוא לאפשר להם לבצע בדיקה יסודית למבנה. את הביקורת מבצעים מהנדסים ואנשי מקצוע עם ניסיון רב ומיכשור מתאים. בשלב השלישי הלקוח מקבל מחברת הביקורת דוח מקיף המכיל את  הממצאים כלומר את הליקוים ואת כל ההמלצות לתיקון הליקויים וכן את מחירי הפיצוי. בשלב הרביעי מועבר  דוח הליקוים אל הקבלן או אל היזם לבדיקה.  בשלב החמישי מגיעה תשובת הקבלן: האם הוא מחליט לתקן את הליקויים או שהוא מעדיף להעניק ללקוח פיצוי. בשלב האחרון – במידה והקבלן אינו מכיר באחריותו ללקיויים במבנה – יש לפנות לבית המשפט ולתבוע את אותו קבלן.

ההבדלים בין בדק בית לביקורת מבנים הם משמעותיים: בדק בית יהיה לרוב לדירה אחת בודדת, ואליו ביקורת מבנים יכולה להיות עבור בדיקת מבנה שלם, בנין דירות או רכוש משותף. כמו כן, בגלל המורכבות של בניית מבנה שלם או שיפוץ בניין רב דירות – יכולה ביקורת המבנים להתבצע כמה פעמים -בשלבים שונים של תהליך הבנייה או השיפוץ.

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו עכשיו  1-800-350-888
או השאירו פרטים, ונציג מטעמנו
יחזור אליכם בהקדם

שירותים מרכזיים
דוחות לדוגמה
מהנדס בדק בית - דוחות בדק בית
ממליצים עלינו
לקבלת הצעת מחיר