יעוץ משפטי ברכישת דירה מקבלן

רבים נוהגים לסמוך על הקבלן ועורך דינו בכל הקשור לרכישת דירה יד ראשונה והסיכון שהם לוקחים בעקבות התנהגות זו מרקיע שחקים. קניית דירה יד ראשונה מקבלן מחייבת ליווי ויעוץ משפטי שכן רק עורך דין הבקיא בתחום המקרקעין יוכל לשאול את השאלות הנכונות, לברר את כל הפרטים הרלבנטיים ובכך למנוע עוגמות נפש רבות ופגיעה כלכלית משמעותית. עורך דין מיומן יברר את הנושאים הבאים טרם מעמד החתימה על חוזה המכר, לאחריו וטרם הכניסה לדירה :

  • זכויות בקרקע, רישום בטאבו וזכויות הבנייה.
  • קבלן רשום, קבלן במעמד מיוחד.
  • חוזה המכר – לגיטימיות וחוקיות הסעיפים בו, לוחות הזמנים והיכולת האמיתית לעמוד בהם. עורך דין מיומן יתעקש לכלול מספר רב יותר של סעיפי הגנה לטובתכם בחוזה המכר.
  • ערבויות ואחריות.

טרם קניית דירה מקבלן, מומלץ מאוד לבדוק באמצעות עורך הדין את התכנון העתידי של האזור, האם מתוכננת בנייה רוויה באיזור הדירה שלכם, תכנון כבישים וכו’.

יעוץ משפטי ברכישת דירה יד שנייה

קניית דירה מיד שנייה הינה עסקה בין מוכר לקונה כאשר המחירים הנסגרים ביניהם לא תומחרו בידי המדינה ולכן אין מחיר מקסימום. תהליכי המכירה והקנייה כוללים ביורקרטיה, טפסים, אישורים מהרשויות המקומיות והבנקים ומה לא… יש צורך בבדיקת השיעבוד על הדירה, מי המשעבד, האם ישנם עיקולים או צווי הוצל”פ על הנכס, רישום הערת אזהרה, בדיקת הזהות של מוכרי הדירה ואת אמינותם  וכו’. את כל זאת מבצע עורך הדין כמו גם שהוא יעזור לכם לנסח את חוזה המכר ואף ילווה אתכם בתהליך החתימה עצמו. ללא ייצוג משפטי אתם עלולים למצוא את עצמכם מתחייבים על לוחות זמנים שאינם הגיוניים להעברות הכספים והשגת האישורים המתאימים.

דעו לכם, כי הפרת סעיף יסודי בחוזה המכר דינה הפרת חוזה והמשמעות היא הסתכנות בתביעות ומתן פיצויים גבוהים עד לאין שיעור. במקרים רבים בוחרים הצד הקונה והצד המוכר לחתום על זיכרון דברים לשם הצהרות כוונות. יעוץ משפטי בקניית דירה יד שנייה כולל ברוב המקרים גם את רישום זיכרון הדברים תוך כדי תשומת לב מלאה לפרטים הקטנים כך שאתם נוקטים במשנה זהירות וטוב שכך.

בסופו של דבר, קניית דירה מכל סוג חייבת להתבצע באופן מושכל תוך היעזרות במקצוענים בלבד. עורכי דין מקרקעין יודעים בדיוק היכן לחפש את הפירצה, איזה סעיף בחוזה המכר בעייתי במיוחד ויעזרו לכם להימנע ממקרי מרמה מיותרים וכואבים

קטגוריות: קניית בית

Skip to content